Sarah

kliknij aby powiększyć

Data budowy: 1956 (Norwegia)
Data zatonięcia: Listopad 2007
Wymiary : 80m x 11m
Lokalizacja: Scuttle Alley, Safaga, Egipt.
Głębokość: 0- 14m

Silnik: Diesel, 6 cylindrów, 1260 km

Wyporność:  963 tony

View wreck location using Google Earth.

 

Sarah został zbudowany w 1956 roku w Trondhejm jako Torfinn Jarl. W 1976 zmienił właściciela na Orient Shipping & contracting (Grecja) i nazwę na Sarah. Statek, porzucony, stał zakotwiczony wiele lat przy wyspie Safaga i 1 listopada 2007 roku przewrócił się na burtę i zatonął. 

 

kliknij aby powiększyć

Wrak leży blisko wyspy na dnie na prawej burcie na 14 metrach. Lewa burta praktycznie dotyka powierzchni. Resztki jego ostatniego ładunku, jakim była cebula można jeszcze było zobaczyć w ładowniach. Kadłub wraku pokryty jest miękkim koralem i gąbkami. Wrak praktycznie nie ma uszkodzeń. Jednak widać, że wiele urządzeń zostało wymontowanych ze statku jeszcze przed jego zatonięciem. Na maszcie widać jego oświetlenie. Wrak jest doskonale oświetlany przez promienie słoneczne.

Pomieszczenia na rufie są dostępne. Wrak nie jest duży więc lokalizacjamostka, maszynowni jest łatwa. Wiele urządzeń pozostało na swoim miejscu, żyrokompas, telefon oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Nurkowanie na wraku jest łatwe i przyjemne. Doskonałe miejsce do robienia zdjęć.

 

VIDEO