Rocky Island

Bezludna wyspa Rocky Island leży 3 mile na południe od Zabargad. Rocky jest legendarnym miejscem dla płetwonurków, w którym można spełnić swe najskrytsze marzenia związane ze światem podwodnym. W tym miejscu rafa schodzi na wielkie głębokości. Wokół niej żyją niezliczone ilości ryb i mnóstwo gatunków roślin. Ze względu na wielkość populacji zasiedlających to miejsce toczy się między nimi ciągła walka o miejsce na rafie, któremu mamy sposobność się przyglądać. Wielkie ryby pelagiczne (rekiny, manty) lubią odwiedzać to miejsce dając nam sposobność ich częstego oglądania. Nawet małe walenie i stada delfinów są tam widziane dość regularnie.

 

Północna strona wyspy

 

Od północy wieją dość silne wiatry. Często zdarza się, że osiągniecie północnego przylądka za pomocą zodiaka jest niemożliwe z powodu olbrzymich fal. Jeżeli jednak uda nam się osiągnąć to miejsce,

możemy się spodziewać naprawdę miłego nurkowania. Często płyniemy tam w silnym prądzie a fale odczuwamy nawet na głębokości 25 metrów. Jednak dzięki silnemu natlenieniu wody i nanoszonemu poprzez prąd pokarmowi, znajdziemy tam przepiękne formacje korali jak i bardzo urozmaicone gatunki ryb. 

 

Południowa strona wyspy.

Ta cześć jest dość łatwa do nurkowania. Możemy znaleźć tam wiele gatunków korali i ryb. Znajdują się tam również groty i jaskinie dające schronienie dla ryb. 

 

Wschodnia część wyspy.

To miejsce gdzie zawsze występuje silny prąd. Nurkowanie w tej części wyspy daje nam możliwość zobaczenia całego przekroju gatunków ryb. Od małych ryb rafowych poprzez stada tuńczyków a kończąc na rekinach. Są to zawsze bardzo widowiskowe nurkowania. Ponton zabiera nas na południowo wschodni przylądek a stamtąd prąd niesie płetwonurków na wschodni kraniec wyspy. Na głębokości 25 metrów znajduje się plateau, nad którym wielkie ryby walczą z opływającym to miejsce prądem. Dryfując nad tą półką skalną oglądamy miejsce, które nazywamy teatrem rekinów. Znajdziemy tam naprawdę wiele gatunków tych drapieżników.

 

Wraki: