Seastar

Data budowy: - nieznana
Data zatonięcia: - nieznana
Wymiary: 110m (327ft)

Wyporność: 2460
Lokalizacja: Sha'ab Gubal, Egipt.
Głębokość: 25m to 50m

View wreck location using Google Earth

 Grecki statek transportowy leży nieopodal Ulyssesa. Niestety nie ma danych kiedy statek zatonął. Identyfikacja statku nastąpiła w wyniku penetracji maszynowni i odkrycia w tym pomieszczeniu nazwy.


Ostatnia podróż


Statek podczas rejsu uderzył w rafę Abu Nuhas. Po zejściu z niej kapitan optymistycznie podjął decyzję o możliwości płynięcia i zdecydował się na kurs do zatoki sueskiej by tam poszukać stoczni i dokonać naprawy. Niestety podczas rejsu okazało się że statek nabiera więcej wody niż pompy dają radę wypompować. Ostatecznie statek próbował przetrwać w pobliżu Saab Gubal co mu się nie udało.


Wrak dzisiaj


We wraku nie ma żadnych śladów ładunku. Być może statek płynął na pusto lub dokonano przeładunku podczas pobytu koło Abu Nuhas. Ładownie zapadły się do środka. Maszynownia, kajuty, mostek są łatwo dostępne ale trzeba uważać na luźno zwisające kable o które można się zaczepić oraz na ostro wystające elementy stalowe. Statek jest słabo porośnięty ale wiele ryb chetnie go odwiedza. Otwarta przestrzeń morza utrudnia na wraku nurkowanie podczas silnego wiatru i zafalowania. Wokół wraku występują silne prądy.